Oprava DNA

Úvodem: Na trhu (např. v USA) jsou přípravky, které se tváří - nebo to skutečně umí - že vrací tělo o pár let zpátky. Pokud vám ale tvrdí, že vás to omladí do třicítky- je to marketingový tah, lež, chcete-li. Kde je účinek, tam roste i konkurence. Avšak tato oblast nese i určitá rizika. Až potkáte někoho, kdo vás bude chtít omladit, položte mu pár otázek:

a) Jak zajišťujete, že se proces omlazení nezvrhne v onko stav?

b) Jsou složky, které používáte, kompatibilní (ve shodě) s lidským tělem -  s lidskou DNA?

Na tyto otázky byste měli dostat vědecky podloženou odpověď, ne marketingové kecy.

 

Než půjdete dál, bylo by dobré se seznámit aspoň s těmito základy:

          

ETALON cell - přeloženo (v USA se tomu říká jinak)

Příčiny stárnutí nebyly dosud vědecky identifikovány a neexistuje odpověď na otázku, jaké jsou primární a podstatné prvky stařecké involuce (stárnutí). Bylo však prokázáno, že stárnutí buněk přímo souvisí se snížením délky telomer a dynamiky jejich zkracování. Telomery „kontrolují" stárnutí buněk a stárnutí buněk způsobuje stárnutí těla.
Nezbytnou součástí buněčného cyklu (života buňky) je mitotický cyklus – tedy proces dělení jádra, v jehož důsledku vznikají dvě dceřiné buňky a dochází k přesnému rozdělení chromozomů a v nich obsažené DNA mezi dceřiné buňky. Stav telomer těchto chromozomů je základním faktorem procesu mitózy - buněčného dělení.

 

CO JSOU TO TELOMERY?

Telomery jsou koncové sekce chromozomů - posledních několik tisíc párů bází (nukleotidů), které vykonávají ochrannou funkci. Telomery hrají roli tlumiče, který chrání chromozomy a absorbuje všechny vnější ataky. Taková ochrana je nesmírně důležitá pro proces dělení a obnovy buněk. Ačkoli je telomera jen zanedbatelnou součástí chromozomu, hraje ve vztahu k zachování chromozomu klíčovou roli. Redukce (zkrácení) telomer a zejména dynamika takové redukce vede nejen k rizikům poškození DNA, ale také ke snížení počtu buněčných dělení. To je patrné zejména v pokročilejším věku, počínaje 50. rokem věku.
Dynamika zkracování telomer je jednou z primárních příčin stárnutí lidských buněk. To je stejný mechanismus, který určuje funkčnost a změnu Hayflickova limitu. Hayflickův limit určuje počet dělení somatických buněk (průměrně 50 dělení).

Zmenšením délky telomer se sníží počet buněčných dělení (až na 20 dělení). To vede k mnoha negativním změnám spojeným s věkem.
Studie ukázaly, že enzym telomeráza je schopen obnovit dynamiku zkracování telomer. Telamerázová aktivita může být vylepšena technologií používanou v doplňku stravy ETALON Cell. Nová technologie využívá modifikovanou RNA, která nese gen pro reverzní telomerázovou transkriptázu (TERT). Zvýšení aktivity telomerázy vede k prodloužení telomer a ke snížení dynamiky jejich zkrácení. Tento proces je zcela bezpečný pro zdraví a nevede k nekontrolovanému dělení buněk.

Čím je unikátní doplněk ΞTALON CELL

et

ETALON Cell zahrnuje epigenetický*) proces adaptivních schopností pro prodlužování telomer (Epigenetic, Telomer, Adaptivní schopnosti pro prodlužování, insertiON - ΞTALON).
*) Epigenetika je poměrně mladý obor, zabývá se změnou chování našich genů, a také tím, jak se geny mění následkem našeho chování.

 

RELEVANCE 
• V důsledku laboratorních studií mitotického dělení somatických buněk bylo prokázáno, že redukce telomer je jedním z hlavních mechanismů způsobujících:
a. genetickou chybu v důsledku nerealizované apoptózy
b. omezení buněčného dělení
c. související zrychlení degenerativních procesů, včetně stárnutí orgánových systémů.
• Ukázalo se, že dynamika zkrácení telomery ovlivňuje vývoj nemocí a patologií, jako jsou bronchiální astma, atopická dermatitida a psoriáza, revmatoidní artritida, systémový lupus erythematodes, předčasné stárnutí a dysfunkce celého imunitního systému, koronární srdeční selhání, chronické srdeční selhání, ateroskleróza, infarkt myokardu, osteoporóza, diabetes mellitus 1. a 2. typu, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, demence, cirhóza, metabolický syndrom a další.
• S věkem se lidem nejen zvyšuje dynamika zkrácení telomer, ale také se snižuje počet cyklů buněčného dělení. Proto lze rychlost zkrácení telomer považovat za marker obecného biologického stárnutí.
• V důsledku dlouhodobého příjmu doplňku stravy ETALON Cell (minimální délka 12 měsíců) byla prokázána schopnost zvýšení aktivity telomerázy. Na základě srovnání krevních testů bylo prokázáno, že ETALON Cell je schopen snížit dynamiku zkrácení telomer, a tím oddálit „stárnutí" buňky a hlavně zlepšit kvalitu života během dalšího stárnutí.
• ETALON Cell není lék. Vytváří ale velmi účinně podmínky k tomu, aby tělo daleko lépe reagovalo na všechny přípravky ozdravující tělo a také se daleko účinněji ozdravovalo samo.
VÝHODY
• Aktivuje telomerázu - enzym, který snižuje zkrácení telomer.
• Zpomaluje proces stárnutí buněk, a to i u buněk imunitního systému
• Podporuje mitochondriální funkce a tím zvyšuje celkovou hladinu energie v těle
• Obsahuje silnou kombinaci antioxidantů, které chrání buňky před oxidačním stresem.
• Obsahuje živiny, které podporují kmenové buňky těla, což zase podporuje přirozené mechanismy omlazení
• Podporuje přirozenou buněčnou opravu a regeneraci

Věk Roční kúra
50+ (pro podporu imunity i mladší ročníky)

2 kapsle denně

je jedno kdy během dne

 Produkt je evidován na MZ ČR - dokument zde

 Požádali jsme uživatelky a uživatele o krátké zhodnocení ubnovy buněk v těle. Zde je:

Původní stav: Nesystémové bolesti kyčlí, pánve, dolních končetin,
výrazná bolest ve svalu pravé ruky mezi loktem a ramenem, ta bolest mi bránila ve vzpažení, bolest v PDK v holeni,
bolest v pravém koleni – omezující pohyb – klek a dřep,
nadváha asi 7 kg, brýle na čtení LO čočka – po šedém zákalu, PO + 2 dioptrie, vrásky, šedivé vlasy, autoimunitní onemocnění štítné žlázy – hypotyreóza
Pokrok: Asi po 3 a 1/2 až 4 měsících odezněly všechny bolesti, můžu si kleknout i dřepnout, zvýšila se mi energie a také asi po pěti měsících užívání pozoruji, že se mi vrací pigment do vlasů, váha stejná.
Žena, 70 let , 9 měs. užívání

Je mi 50 let. Jelikož mám zdravotní potíže, začala jsem brát ETALON. Beru ho 10 dní, což je velmi krátká doba ale i přesto jsem zaznamenala změnu, nemám srdeční arytmii. Arytmii jsem měla několik let.
Děkuji za ten božský zázrak.
Žena, 50 let , 12 měs. užívání

Dnes jsem ukončila svoji roční kúru EtalonCell a je mi dobře.  Nemám bolesti kloubů, zad a jiné chronické neduhy. Samozřejmě mé tělo citlivě reaguje na chyby v životosprávě a pak mi to dává pořádně "sežrat"!
Právě před týdnem jsem oslavila své 60.narozeniny a většina gratulantů mi přála s upřímností, že jim připadám aspoň o 10 let mladší. Já sama se povětšinou cítím skvěle. ale někdy na mne přijde temná chvíle věku. Chtěla jsem  se podělit o tyto své pocity a zkušenosti.
Žena, 60 let , 12 měs. užívání

Zatím žádné, nebo si jich nejsem vědom
Muž, 80 let , 9 měs. užívání s přestávkami

Před uzivanim jsem neměla žádné zdravotní problémy, jenom alergie v jarních měsících. Teď zatím není žádná alergie a mam i víc energie. Zlepsila se mi kvalita vlasů a nehtů. V zimních měsících jsem neměla žádnou rýmu ani kašel... Imunita je posílena.
Žena, 60 let , 7 měs. užívání

Účinky jsem začala pociťovat po 8 měsících. Větší energie a zároveň beru EPI a zdá se mi že je znát i lepší účinek EPI. Prvního dubna jsem začala brát další baleni Etalonu
Žena, 69 let, 11 měs. užívání

První zlepšení: Za 5 měsíců kůže, za 9 měsíců energie. Jemnější kůže po celém těle. Energeticky se to u mne stále zlepšuje, zmizel nepříjemný pocit stresu a strachu bez důvodu.
Žena, 69 let , 9 měs. užívání

-zlepšení fyzické kondice-po 3 měsících přestaly bolesti kolenou-navrácení a zvýšení libida po 5 měsících užívání
Pociťuji lehké omlazení a rozzáření pleti, více fyzické energie a větší radost a chuť do života :-)
Žena, 59 let , 11 měs. užívání

Nevím přesně, cítila jsem se i před tím dobře, ale okolí vnímá, že působím mladistvě. myslím, že změnu v pohyblivosti a výdrži jsem začala cítit tak po půl roce. Uvědomila jsem si to po operaci břicha, kdy jsem se dostala velmi rychle do rekonvalescence. Rychle /až neuvěřitelně pro ošetřujícího lékaře /se mi zhojily jizvy po operaci, bez potíží a vlastně s radostí jsem začala velmi brzo po zákroku pravidelně cvičit a hlavně chodit na dlouhé každodenní procházky /6-20 km/
Žena, 76 let , 14 měs. užívání

Po cca 3 měsících - pleť, menší bolest kloubů, větší účinky pociťuji nebo si spíše uvědomuji až nyní, ale je to i tím, že jsem v době začátku užívání byla ve stresu.
Vylepšení pleti (vypnutí), menší únava, zmírnění bolesti kloubů, lepší spánek (sice déle usínám, ale v noci se už nebudím).Také zmizelo noční pocení a návaly, které mě budily (ale užívala jsem i EPI S)
Žena, 55 let , 6 měs. užívání

Jako bych se vracela zpět do předešlé doby regenerace, zklidnění, lepší pohyblivost
Žena, 61 let, 12 měs. užívání
Po 4 měsících zlepšení kůže na krku, obličeji na pažích. Více energie, pevnější tělo. Věřím,že se mi ještě zlepší i potíže s klouby, a s EPI I odstranit borelie a chlamydie .
Žena, 67 let, 10 měs. Užívání

Po 3 měsících jsem vysadila všechny chemické léky tj. troje. Cukrovka, tlak, neuropatie. Plná radosti, lásky, otimizmu.Víc elánu, dále dojdu, s nadšením cvičím, hubnu, zvládám daleko víc činností. Méně spím.
Žena, 68 let , 6 měs. užívání

Všem dozázaným děkujeme za upřímnost

Pokud by někdo chtěl tyto texty použít pro své stránky nebo propagaci (např pro prodejní účely), vyhrazujeme si právo na uvedení zdroje www.opravnalidi.cz .

 

 

 Seznam doporučené literatury a vědeckých prací k tématu:

1. Hayflick L., Moorhead P.S. The serial cultivation of human diploid cell strains // Exp. Cell Res., 1961, v. 253, p. 585-621.

2. Bowcock A. M., Ruiz-Linares A., Tomfohrde J., Minch E., Kidd J. R., Cavalli-Sforza L. L. High resolution of human evolutionary trees with polymorphic microsatellites // Nature: журнал. - London, UK: Nature Publishing Group, 1994. - Vol. 368, no. 6470. - p. 455-457.

3. Jarne P., Lagoda P. J. L. Microsatellites, from molecules to populations and back // Trends in Ecology & Evolution: журнал. - Amsterdam, The Netherlands: Elsevier Science Publishers B. V., 1996. - Vol. 11, no. 10. - p. 424-429.

4. Romanov M. N., Weigend S. (1999-05-16). "Genetic diversity in chicken populations based on microsatellite markers" in Conference «From Jay Lush to Genomics: Visions for Animal Breeding and Genetics», Ames, May 16-18, 1999. Proceedings: 174, Ames, IA, USA: Iowa State University. Abstract 34.

5. Pirany N., Romanov M. N., Ganpule S. P., Devegowda G., Threeta Prasad D. Genetic diversity in five Iranian native chicken populations estimated by microsatellite markers // Microsatellite analysis of genetic diversity in Indian chicken populations // The Journal of Poultry Science: журнал. - Tsukuba, Japan: Japan Poultry Science Association, 2007. - Vol. 44, no. 1. - p. 19-28.

6. Shahbazi S., Mirhosseini S. Z., Romanov M. N. Genetic diversity in five Iranian native chicken populations estimated by microsatellite markers // Biochemical Genetics: журнал. - Berlin, Heidelberg, Germany: Springer Science+Business Media, 2007. - Vol. 45, no. 1-2. - p. 63-75.

7. Pumpernik D., Oblak B., Borstnik B. Replication slippage versus point mutation rates in short tandem repeats of the human genome // Molecular Genetics and Genomics: журнал. - Berlin, Germany: Springer-Verlag, 2008. - Vol. 279, no. 1. - p. 53-61.

8. Kashi Y., King D., Soller M. Simple sequence repeats as a source of quantitative genetic variation // Trends in Genetics: журнал. - Amsterdam, The Netherlands: Elsevier Science Publishers B. V., 1997. - Vol. 13, no. 2. - p. 74-78.

9. Галицкий В.А. Эпигенетическая природа старения // Цитология. - 2009. - Т. 51. - cт. 388-397.

10. L. Hayflick, P. S. Moorhead. The serial cultivation of human diploid cell strains // Experimental Cell Research. - 1961-12-01. - Т. 25. - p. 585-621.

11. J. W. Shay, W. E. Wright. Hayflick, his limit, and cellular ageing // Nature Reviews. Molecular Cell Biology. - 2000-10-01. - Т. 1, - p. 72-76.

12. Strioga M, Pasukoniene V, Characiejus D. CD8(+) CD28(-) and CD8(+) CD57(+) T cells and their role in health and disease. // Иммунология 2011; 134: p. 17-32.

13. Борисов В.И., Демаков С.А., Сенюков В.В, Кожевников В.С, Сизиков А.Э, Коненкова Л.П., Герцог О.А., Леонова М.И., Демина Д.В., Козлов В.С. Укорочение теломер в Т-лимфоцитах крови у больных атопическим дерматитом и ревматоидным артритом // Вестник уральской медицинской академии наук. - 2006. - Т. 3, № 1. - ст. 22-24

14. Allsopp R.C., Vaziri H., Patterson C., Goldstein S., Younglai E.V., Futcher A.B., Greider C.W., Harley C.B. Telomere length predicts replicative capacity of human fibroblasts // Proc. Natl. Acad. Sci. U.S.A. - 1992. - Vol. 89, N 21. - p. 10114-10118

15. Борисов В.И., Кожевников В.С, Сенюков В.В., Сизиков А.Э, Коненкова Л.П., Герцог О.А., Козлов В.А. Укорочение длины теломер моноцитов при ревматоидном артрите // Медицинская иммунология. - 2006. - Т. 8, № 1. - ст. 87-90.

16. Rufer N., Brummendorf T.H., Kolvraa S., Bischoff C., Christensen K., Wadsworth L., Schulzer M., Lansdorp P.M. Telomere fluorescence measurements in granulocytes and T lymphocyte subsets point to a high turnover of hematopoietic stem cells and memory T-cells in early childhood // J. Exp. Med. - 1999. - Vol. 190. - p. 157-167

17. Wu K., Higashi N., Hansen E. R., Lund M., Bang K., Thestrup-Pedersen K. Telomerase Activity Is Increased and Telomere Length Shortened in T-Cells from Blood of Patients with Atopic Dermatitis and Psoriasis // J. Immunol. - 2000. - Vol. 165. - p. 4742-4747

18. Kimura M., Hjelmborg J. v. B., Gardner J.P., Bathum L., Brimacombe M., Lu X., Christiansen L., Vaupel J.W., Aviv A., Christensen K. Telomere Length and Mortality: A Study of Leukocytes in Elderly Danish Twins // Am. J. Epidemiol. - 2008. - Vol. 167. - p. 799-806

19. Epel E.S., Blackburn E.H., Lin J., DhabhaF.S., Adler N.E., Morrow J.D., Cawthon R.M. Accelerated telomere shortening in response to life stress // Proc. Natl. Acad. Sci. U.S.A. - 2004. - Vol. 101. - p. 312-315

20. Kurz D.J., Decary S., Hong Y., Trivier E., Akhmedov A., Erusalimsky J.D. Chronic oxidative stress compromises telomere integrity and accelerates the onset of senescence in human endothelial cells // J. Cell. Sci. - 2004. - Vol. 117. - p. 2417-2426

21. Valdes A.M., Andrew T., Gardner J.P., Kimura M., Oelsner E., Cherkas L.F., Aviv A., Spector T.D. Obesity, cigarette smoking, and telomere length in women // Lancet. - 2005. - Vol. 366. - p. 662-664

22. Harst P., Steeg G., Boer R.A., Voors A.A., Hall A.S, Mulder M.J., Gilst W.H., Veldhuisen D.J. Telomere Length of Circulating Leukocytes Is Decreased in Patients With Chronic Heart Failure // J. Am. Coll. Cardiol. - 2007. - Vol. 49. - p. 1459-1464

23. Samani N.J., Boultby R., Butler R., Thompson J.R., Goodall A.H. Telomere shortening in atherosclerosis // Lancet. - 2001. - Vol. 358. - p. 472-473

24. Brouilette S., Singh R.K., Thompson J.R., Goodall A.H., White N.J. Cell Telomere Length and Risk of Premature Myocardial Infarction // Arterioscler. Thromb. Vasc. Biol. - 2003. - Vol. 23. - p. 842-846

25. Cawthon R., Smith K., Brien E. О, Sivatchenko A., Kerber R. Association between telomere length in blood and mortality in people aged 60 years or older // Lancet. - 2003. - Vol. 361, N 9355. - p. 393-395

26. .Kay A.B. Allergy and allergic diseases - First of Two Parts // Engl. J. Med. - 2001. - Vol. 344. - p. 30-37

27. Valdes A.M., Richards J., Gardner J., Swaminathan R., Kimura M., Xiaobin L., Aviv A., Spector T. Telomere length in leukocytes correlates with bone mineral density and is shorter in women with osteoporosis // Osteoporos Int. - 2007. - Vol. 18, N 9. - p. 1203-1210

28. Jeanclos E., Krolewski A., Skurnick J., Kimura M., Aviv H., Warram J.H., Aviv A. Shortened Telomere Length in White Blood Cells of Patients with IDDM // Diabetes. - 1998. - Vol. 47. - p. 482-486

29. Panossian L.A., Porter V.R., Valenzuela H.F., Zhu X., Reback E., Masterman D., Cummings J.L., Effros R.B. Telomere shortening in T cells correlates with Alzheimer's disease status // Neurobiol. Aging. - 2003. - Vol. 24. - p. 77-84

30. Ulf G., Goronzy W., Koetz K., Weyand C.M., Jorg J. Perturbation of the T-cell repertoire in rheumatoid arthritis // Proc. Natl. Acad. Sci. U.S.A. - 1998. - Vol. 95. - p. 14447-14452

31. Lin J., Xie J., Qian WB. Telomerase activity and telomere length in CD4+, CD8+ and CD19+ lymphocytes from patients with systemic lupus erythematosus // Zhejiang Da Xue Xue Bao Yi Xue Ban. - 2005. - Vol. 34, N 6. - p. 534-537

32. Wu K., Higashi N., Hansen E. R., Lund M., Bang K., Thestrup-Pedersen K. Telomerase Activity Is Increased and Telomere Length Shortened in T-Cells from Blood of Patients with Atopic Dermatitis and Psoriasis // J. Immunol. - 2000. - Vol. 165. - p. 4742-4747

 

 

Předvolby soukromí

Systém rozlišuje tyto typy:

Povinné – cookies nevyhnutné pro fungování stránky. Sem patří například cookies, které si systém eviduje, aby věděl evidovat košík a přihlášení zákazníka při pohybu na stránce. Povinné cookies není možné vypnout.
Funkční – sem spadají cookies, které si ukládají skripty třetích stran proto, aby fungovaly jako například bloky Mapy Google, Mapy Seznam, Facebook widget, Instagram widget, Youtube video, Google Tag Manager.
Analytické – sem spadají cookies, které si ukládají analytické nástroje třetích stran. Patří sem Google Analytics, část kódů pro GTM, FB remarketing.
Marketingové – sem spadají cookies, které si ukládají marketingové nástroje jako Google Ads, Sklik, Etarget, Glami pixel...

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.

Přihlášení